foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Kullanıcı Oyu:  / 3
En KötüEn İyi 

Karot makineleri ile yapılan bu işlem silindir şeklinde pürüzsüz olarak betonu delmek için kullanılmaktadır. Karot kelimesi İngilizce bir kelimenin Türkçe okunuşu ile dilimize yerleşmiştir, çeviri olarak havuç olsa da kelimenin kullanım alanı beton delmedir. Beton delme yerine karot olarak bilinmesinin sebebi beton delme makinelerine verilen ismin karot olmasındandır.

Beton delme yani karot makineleri günümüzde sıklıkla inşaatlarda, evlerde iş yerlerinde ve bütün beton alanlarda kullanılmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı lazım olabildiği gibi genelde sıhhi, doğalgaz ve elektrik tesisatlarında, baca açılımları ve klima çıkışları gibi yerlerde ve çürütme yöntemi ile beton kesimi için kullanılmaktadır.

Bu yazımızın başlığının elmaslı olmasının sebebi ise karot makinelerinin elmas ile delim yapmasından kaynaklanmaktadır. Karot makineleri elektrikli makinelerdir. Motoru ve sehpası olan ve direkt olarak makineye bağlanan kovanı ile karot makinesi oluşur. Elmas ise kovanın ucundadır. Karot ucu olarak da bilinen bu elmaslar beton deliminde kullanılır ve pürüzsüz olarak delinen alana tahribat vermeden delmek için kullanılır. Elmaslar kovana kaynak yapılır ve su yardımı ile profesyonel beton delme işlerinde kullanılır.

telefon whatsapp mail