foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 

Bütün yapılarda ihtiyaç olan karot bir beton delme işlemidir. Karot kelimesi, karot makinesini icat eden mühendis tarafından konulmuş olup İngilizce "carrot" kelimesinden dilimize geçmiştir. Betonarme ve her çeşit alanda delme işlemini gerçekleştirebilen karot makineleri diğer bir adıyla da beton delme makinesi delme işlemini gerçekleştirdiği alanda yüzeye zarar vermeden pürüzsüz bir delme işlemi gerçekleştirmektedir.

Teknolojinin gelişmesi her alanı etkilediği gibi inşaat alanını da büyük ölçüde etkilemiştir inşaat alanına getirdiği yeniliklerden biri olan karot makineleri profesyonel olarak beton delme işlemini gerçekleştirdiği için günümüzde inşaatların vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Karot makineleri betonu delme yöntemiyle numune alınarak beton testi yaptırmak için kullanılabilmektedir. Boru geçişlerinde, baca açımında, doğal gaz tesisatı gibi alanlarda kullanılmakla beraber istenilen her alanda kullanılabilir ve beton kesme makinelerinin yanıt vermediği durumlarda kapı ve pencere açımında karot uygulaması gerçekleştirilmektedir.  

Üzerince mevcut elmaslar yardımı ile delme işlemi yapan karot makinesi silindir şeklinde kovana sabitlenmiş elmas uçlar ile betonu silindir şekilinde delebilmektedir. Silindir Φ500 çapa  ve uzatması 10 metreye kadar delme işlemi yapılabilmekte ve herhangi bir titreşim ve betona zarar vermeksizin karot uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

telefon whatsapp mail