foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Kullanıcı Oyu:  / 1

Beton delme, karot, beton delici, delme, delim olarak tabir edilebilen ve asıl adı karot makinası olan beton delmek için kullanılan makineler inşaatlardaki beton delme ihtiyaçlarının hızlı ve düzgün şekilde yapılması gereken yerlerde çözüm sağlar. Beton delme makinası olmasına rağman karot olarak isimlendirilen karot makinası yabancı dilden dilimize bu şekilde geçmesinden dolayıdır.

Bu uygulamalar ile fazla ilgili olmayan veya bilmeyen kişiler tarafından delici, karo, gibi farklı şekilde tanımlanabilir. Karot makineleri ile silindir biçiminde beton ve benzeri alanlarda 10 metre kalınlığa ve Q600 çapa kadar delme işi gerçekleştirilebilmektedir.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Yeni sistemlerin geliştirilmesi ile inşaatlarda beton delme işleri günümüzde karot firmaları tarafından karot makineleri ile yapılmaktadır. Karot firmaları, inşaat sektörüne dahil olup beton delme kesme işlemlerini yaparlar. Beton delme işlerine hızlı ve kaliteli çözüm sağlamak amacı ile geliştirilen karot makineleri ile bütün delme ihtiyaçlarına çözüm sağlanmaktadır. 

Karot firmalarının önemi ise bu alanda büyük projelerin gerçekleştirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Çok katlı binalar, baraj projeleri, beton kesme işlemleri, kontrollü bina yıkımı gibi alanlarda profesyonel hizmet sunan karot firmaları ile bütün delme kesme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Karotçu olarak bilinen tek karot makinesi ile çalışan kimseler küçük çaplı işlerde ve çeşitli ihtiyaçlarda çözüm sağlamaktadır.

Binlerce delik ihtiyacı olduğu zaman veya büyük çaplı deliklerde karot firmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Artan insan sayısı ve gelişen teknoloji ile dev yapılar oluşturulabilmektedir. Böyle zamanlarda büyük ekipman ve profesyonel ekip ihtiyacı olacağından karot firmaları giderek artmaktadır.

Büyük çaplı işlerinizde, binlerce delik ihtiyacınızda, kütle kesimlerinde, anahtar teslim beton delme kesme kırma ihtiyaçlarınızda Türkiye'nin en iyi karot firması olarak hizmetinizdeyiz.

Kullanıcı Oyu:  / 4

İnşaatlar ile ilgili olan çoğu kişinin bile tam olarak bilmediği karot uygulamalarını karot ne demek başlığı altında inceleyeceğiz. Karot ne demek? Karot kelime olarak carrot kelimesinin okunuşu ve İngilizce olan carrot Türkçe çeviri olarak havuç anlamına gelir. İlk karot makinesini icat edenler tarafından verilen bu ismin karot olmasının sebebi ilk karot makinelerinin havuca benzeyen bir delim yapmasındandır.

Alışkanlık olarak süre gelen karot adı hala devam etmektedir ki firmalarda karot firması olarak bilinir. Karot ne demek sorusunun cevabı olan karotun anlamı ise beton delmedir. Beton delme uygulamaları için söylenmekte olan karot uygulaması tam olarak beton delme işleri için söylenmektedir. 

Karot ne demek sorusun en kısa cevabı beton delme olacaktır yani karot=beton delme. Bu durumda karot firması beton delme firması, karot makinesi beton delme makinesi ve karot uygulaması da beton delme uygulaması olacaktır.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Şantiyelerde beton kesme, beton delme veya ek yapıların oluşturulması, aydınlatma sistemleri gibi alanlar için gerçekleştirilen epoksi ile filiz ekme uygulaması ile binalar yapısal olarak güvenli hale getirilebilir, ek yapılabilir veya büyük reklam ve aydınlatma panoları dikilebilir. Bu gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilen kimyasal dübel beton alanlar gibi ağır yükler için üretilmiş bir maddedir.

Dübelleme işlemi basit ve etkili bir uygulamadır. Ekilmesi istenen alanda filize uygun çapta delik açılarak olur. Açılmış delik içi boşaltıldıktan sonra kimyasal dübel başka bir deyişle epoksi maddesi doldurulur ve ihtiyaç olan filiz ekimi gerçekleştirilir. Uygulama bittikten sonra kimyasal dübel beton kadar sağlam bir hale gelir. Epoksi filiz ekme uygulamasının tercih edilmesi de çok sağlam olmasındandır.

Sizde binalarınızda kesim işlemleri gerçekleştirdiğinizde, ek yapacağınızda, eski binaları için güçlendirme ihtiyacınızda veya aydınlatma sistemleri gibi alanlarda epoksi filiz ekme uygulamasını yaptırabilirsiniz. Hemen arayıp, fiyat öğrenebilir ya da uygulama yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Yapıların birçok aşamasında ihtiyaç olan beton delme işleri beton delme firmaları tarafından beton delme makineleri ile yapılır. Beton delme işleri her zaman karot olarakta bilinir. İngilizce bir kelimenin okunuşu olan karot kelimesi Türkçe olarak beton delme işlemi için denilir.

Dolayısı ile karot firması, karot makinesi gibi tabirlerde beton delme firması ve beton delme makinesi olarak isimlendirilir. Beton delme işlemi beton ve benzeri alanları silindir şeklinde düzgün bir biçimde delme olayıdır. Bu şekilde herhangi boru geçişi, tesisat gibi ihtiyaçlara çözüm üretilir.Beton delme makineleri ile istenilen şekilde beton delinir.Çürütme adı verilen yöntem ile beton delme makineleri ile beton kesimi yapılmaktadır. 

Beton delme ihtiyaçlarının giderilmesi için icat edilen beton delme makineleri bütün delme ihtiyaçlarına çözüm sağlamaktadır. 10 metre derinliğe kadar delim yapabilmesinin yanı sıra Q600 çapa kadar beton alanları delinebilir. 

Kullanıcı Oyu:  / 1

Gelişmiş teknolojinin ürünleri olan beton kesme makineleri ile günümüzde tehlikesiz, güvenli olarak kesim işleri gerçekleştirilmektedir. İşçi güvenliği ve iş kalitesi düşünülerek tasarlanmış olan beton kesme makineleri ile duvar kesme, kontrollü bina yıkımı, kolon kiriş kesimi, kapı pencere kesimleri, bahçe duvarı kesme, merdiven, derz, asfalt ve kütle beton kesimleri yapılabilmektedir.

En çok tercih edilen kesim makineleri, derz kesme makinası, hidrolik kesim makinası, halali kesim ve el kesme makinasıdır. Bu kesim makineleri sayesinde güvenli olarak tüm kesimlerde başarı olmaktadır.

Derz kesme makinası kullanım yerleri inşaat derzleri, su kanalları, kontrol derzleri ve asfalt kesimleridir. Derz kesme makinesi yatay alanlarda kullanılan elektrik, dizel veya benzinli çalışan çeşitleri olan bir makinadır.

Hidrolik kesim makinası yatay ve dikey alanlara sabitlenebilen elektrikle çalışan ve hidrolik sistem ile kesme işlemini gerçekleştiren bir kesim makinasıdır. Kullanımında sakınca olmayan bütün alanlarda kullanılabilir.

Halatlı kesim makinası, halatlı sistemi ile diğer kesim makinelerinin kesemeyeceği büyüklükte betonları rahatlıkla kesebilen bir beton kesme makinasıdır. Halatlı sistem ile kütle beton kesimleri çözüme kavuşturulur.

Kesim makinelerinin en küçüğü olan ve elde kullanılabilir olduğundan el kesme makinası adını alan el kesme makinası küçük işlerde veya yardımcı makine olarak kullanılabilmektedir.

Beton kesme makinelerini kısaca açıklamış olduk herhangi bir kesim işinizde veya kesim makinası ihtiyacınızda Zirve Karot hizmetinizde olacaktır. Hemen arayarak fiyatları öğrenebilir makine siparişi veya uygulama yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Beton delme makineleri ile yapılan beton delme uygulamaları birçok alanda çeşitli yöntemler ile delme kesme işleri yapılmaktadır. Karotçu olarak isimlendirilen kişi ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilir. Karot ve beton delme uygulamaları arasında bir fark bulunmamaktadır. İngilizce olan “carrot” kelimesinin okunuşu olarak dilimize yerleşen karot, beton delme uygulamalarının diğer bir adıdır.

Bu sebeple karotçu, karot firması, karot makinesi, karot kovanı, karot deliği, karot kesme gibi tabirleri beton delen kişiler, beton delme firması, beton delme makinesi, beton delme kovanı, beton deliği, beton delme kesme olarak adlandırmak mümkündür. Sonuç olarak karot işlerinin Türkçe adı beton delmedir.  

Karot uygulamalarının kullanıldığı her alanda uygulanan beton delme uygulamaları ile doğalgaz, sıhhi ve elektrik tesisatlarında, klima ve baca çıkışlarında veya havalandırma gibi yerlerde kullanılmasının yanı sıra çeşitli nedenlerle farklı ihtiyaçları karşılamak için daha çok kullanılmaktadır. Beton delme makineleri ile beton kesme uygulaması dahi mümkün olur. Küçük çaplı olarak betonda delikler yan yana açılarak kesilecek olan alan alınır. Çürütme adı verilen bu yöntem ile beton delme makinesi ile beton kesilir.

Beton delme makineleri ve hidrolik beton delme makineleri ile bütün delme uygulamalarına çözüm üretilmektedir.Q600 ve 10 metre derinliğe kadar yatay dikey alanlarda beton delme uygulaması mümkün olur. Beton mermer, granit ve kaya gibi alanlarda çözüm sağlayan beton delme makinelerimiz ile bütün delme işlerinizde bizi arayabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Sürekli gelişim serüven içinde olan inşaat sektörünün karot uygulamaları ile ilişkisi her zaman artarak devam etmiştir. İnşaatlarda tesisat delikleri, herhangi bir ihtiyaca yönelik delikler ve beton kesme uygulamalarında kullanılan karot makinesi ile karot uygulamaları günümüzde inşaatlarla bir bütün hale gelmiştir. 

Karot uygulamasının Türkçe karşılığı beton delme uygulamasıdır. İnşaatlarda beton delme ihtiyacı elektrik tesisatı, doğalgaz tesisatı ve sıhhi tesisatlarda, dekorasyon işlerinde, çürütme tekniği ile beton kesiminde ve herhangi bir ihtiyaca yönelik beton delme uygulaması olarak karşımıza gelmektedir.

Beton delme uygulamaları karot firmaları tarafından gerçekleştirilir. Karot firmaları beton delme operatörleri ve karot makineleri ile profesyonel olarak beton delme işlemlerini yaparlar. Beton delme ihtiyacınızda uygulamanın kalitesi açısından beton delme firması tarafından yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Beton kesme uygulaması olan ve karot makineleri ile gerçekleştirilen bu yönteme çürütme adı verilmektedir. Karot makineleri ile küçük çapta delikler açılarak istenilen şekilde beton delme mümkündür. Karot makineleri ile beton alanlar küçük ölçüde delinir ve yan yana açılan delikler ile kesim yapılır.

Delim uygulaması bitmesinin ardından tıraşlama yapılarak kaliteli bir iş yapılmış olur. Çoğunlukla beton kesme makinelerinin kullanılamadığı alanlarda uygulanan çürütme uygulaması birçok alanda çözüm üretebilmektedir ve istenilen şekilde beton kesilmesinde kullanılmaktadır.

telefon whatsapp mail